Windy dekarskie – niezastąpione podczas prac na wysokości

Winda dekarska to urządzenie, bez którego trudno byłoby sobie wyobrazić prowadzenie robót na znacznej wysokości – zwłaszcza przy wykonywaniu poszycia dachu. Coraz więcej profesjonalnych ekip korzysta z tego sprzętu i nigdy więcej nie wraca do ręcznego wnoszenia np. dachówek czy innych materiałów budowlanych i wykończeniowych. Windy dekarskie renomowanej marki GEDA są dostępne w naszej stałej ofercie i cieszą się bardzo dużą popularnością. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w takie urządzenie.

Czym jest winda dekarska?

Winda dekarska jest niezbędnym elementem wyposażenia profesjonalnej firmy zajmującej się budową dachów i wykonywaniem poszyć – czy to z dachówki, blachy czy innych materiałów. Podstawowym zadaniem takiej maszyny jest transport pionowy różnego rodzaju materiałów. Mogą to być m.in.:

 • dachówki ceramiczne, betonowe etc. (do czego znakomicie sprawdza się wózek połaciowy);
 • arkusze blachy;
 • narzędzia;
 • okna i wyłazy dachowe;
 • materiały do izolacji;
 • papa dachowa;
 • kantówki, łaty, deski;
 • bloczki betonowe, mniejsze płyty GK itd.;

Jak widać zakres zastosowania wind dekarskich jest bardzo szeroki, dlatego – wbrew nazwie – sprawdzają się one nie tylko podczas prowadzenia robót na dachu. Windy mogą transportować materiały również na balkony, kominy czy różnego rodzaju platformy.

Windy dekarskie – poznaj zalety ich stosowania

Winda dekarska jest wielkim wsparciem na placu budowy, o czym przekonało się już wiele ekip. W Polsce zwracamy coraz większą uwagę na bezpieczeństwo i wydajność pracy, a profesjonalna winda dekarska zdecydowanie się w to wpisuje.

Oto najważniejsze zalety korzystania z windy dekarskiej, np. do transportowania dachówek:

 • Wyższy poziom bezpieczeństwa– używanie windy zwalnia z konieczności ręcznego wnoszenia dachówek czy innych materiałów na dach/komin, co znacząco ogranicza ryzyko wypadków.
 • Lepsza ochrona pracowników– winda odciąża pracowników, wykonując najcięższe roboty za nich. To nie tylko minimalizuje prawdopodobieństwo wypadków, ale też kontuzji przeciążeniowych, nie wspominając już o tym, że znacząco poprawia komfort pracy.
 • Przyspieszenie robót– dzięki windzie dekarskiej nie trzeba już tracić czasu na ręczne wnoszenie dachówek czy innych materiałów (oraz delegować do tego pracowników), co pozwala lepiej zarządzać czasem na placu budowy i realnie przyspieszyć tempo prowadzenia robót.
 • Mniej strat materiałowych– korzystanie z windy dekarskiej może ograniczyć przypadki uszkodzenia np. dachówek czy innych elementów budynku, a tym samym zwiększyć zyskowność prowadzonych robót.

Dlaczego winda dekarska GEDA?

GEDA to jedna z najbardziej renomowanych marek na rynku producentów urządzeń dźwigowych. Windy dekarskie GEDA cieszą się doskonałą opinią wśród profesjonalistów, uchodząc za sprzęt niezawodny, łatwy w obsłudze, lekki i szybki w montażu, a przy tym o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości.

Winda dekarska na wynajem

Jeśli nie potrzebujesz windy dekarskiej na co dzień, a jedynie okazjonalnie, to idealną propozycją dla Ciebie może być usługa wynajmu wind dekarskich. Możesz z niej skorzystać w naszej firmie – już teraz zapytaj o szczegóły naszych doradców handlowych i otrzymaj korzystną ofertę!

Wynajem wind dekarskich jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które m.in. zwalnia z konieczności serwisowania i konserwowania urządzeń dźwigowych oraz ich przechowywania.

Używane windy dekarskie

W naszej ofercie znajdziesz również używane windy dekarskie GEDA, w tym egzemplarze pochodzące prosto od producenta. Dostarczamy windy z drugiej ręki po kompleksowym remoncie, na które udzielamy aż 6-miesięcznej gwarancji.

Jesteśmy generalnym, bezpośrednim dystrybutorem marki GEDA w Polsce. Zapewniamy profesjonalną obsługę, fachowe doradztwo techniczne i sprzedażowe, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zakupionych urządzeń. W naszej ofercie znajdziesz również szeroki wybór oryginalnych części zamiennych do wind dekarskich i nie tylko.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami i do zapoznania się z całą ofertą wind dekarskich GEDA, w tym używanych i na wynajem.